
Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.
Laseroterapia to dziedzina medyczna obejmująca zabiegi, które wykorzystują światło lasera do uzdrawiania lub upiększania skóry. Laser jest szeroko używany w medycynie estetycznej, ale znajdują swoje zastosowanie w medycynie typowo leczniczej. Wiązka lasera pozwala na precyzyjne wykonanie zabiegu skupionego wokół wybranego obszaru – może być np. całe udo, ale także niewielkie przebarwienie twarzy. Dzięki nowoczesnej technologii zabiegi laserowe są nieinwazyjne i nie wiążą się z bolesnym okresem rekonwalescencji. Do czego w medycynie używa się lasera?
Laseroterapia, a choroby skóry
Laseroterapia jest najsilniej kojarzona z leczeniem chorób, których główne objawy pojawiają się na skórze. Dzięki niej możemy trwale usunąć trądzik (również ten ze stanami zapalnymi), brodawki, mięczaki zakaźne, naczyniaki czy bliznowce. Często korzysta się z niego w walce z żylakami. Jest to opcja rekomendowana szczególnie osobom, które cierpią na zaawansowane stadium tego schorzenia i martwią się o dalsze funkcjonowanie organizmu. Laseroterapia działa znacznie szybciej i skuteczniej, niż większość kremów medycznych, dedykowanych poszczególnym schorzeniom.
Laseroterapia, a medycyna estetyczna
Laseroterapia zdecydowanie zrewolucjonizowała medycynę estetyczną. Na rzecz zabiegów z wykorzystaniem lasera lekarze widocznie odwracają się od metod chirurgicznych, które są inwazyjne i obarczone dużym ryzykiem powikłań. W Warszawie znajdziemy kilka klinik, które swoją ofertę opierają właśnie o lasery. Jest to m.in. Wellclinic, która na bazie lasera przeprowadza zabiegi odchudzające (Tight Sculpting), liftingujące twarz (Endolifting 4d), a nawet leczenie chrapania. Upiększające i terapeutyczne metody laserowe wymagają zabiegów powtarzających jedynie co dwa lata, a efekty są widoczne natychmiast po wykonaniu serii. Ilość zabiegów w kuracji jest zależna od kondycji danej skóry. Najczęściej terapia mieści się w 1-4 zabiegach.
Rehabilitacja laseroterapią
Laseroterapia jest chętnie wykorzystywana przy rehabilitacjach po różnego rodzaju urazach. Mowa tu m.in. o skręceniach i złamaniach, schorzeniach o podłożu reumatycznym, o stanach zapalnych i procesach gojenia skóry przy odleżynach oraz bólach mięśni. Rzecz jasna, korzystanie z lasera w trakcie rehabilitacji należy skonsultować z lekarzem – nie w każdym przypadku będzie ona działać korzystnie na leczenie schorzenia.
Wsparcie leczenia nowotworów laseroterapią
Nowotwory złośliwe skóry można usunąć laseroterapią. Z metody najczęściej korzysta się w przypadku guzów o średnicy nie większej niż 5 milimetrów oraz takich, które znajdują się na wierzchniej warstwie skóry. Laseroterapia zdecydowanie należy do precyzyjnych metod, dlatego przy niewielkich zmianach nowotworowych potrafi odnieść lepsze efekty, niż sama chirurgia.
Każdy rodzaj schorzenia wymaga korzystania z dobranych rodzajów lasera. Przy medycynie estetycznej najczęściej korzysta się z lasera Nd:Yag. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, zajrzyj na stronę Wellclinic.pl, czyli gabinetu medycznego specjalizującego się w obszarze laseroterapii.