Cegła na ścianie to jest to! Zamiast tapety ruda lub biała cegiełka tworzy niepowtarzalny i imponujący klimat we wnętrzu. Czasami jednak nie trzeba porzucać marzeń o tym, pozornie trudnym w realizacji wykończeniu wnętrza. Istnieją w końcu marki specjalizujące się w sprzedaży płytek naściennych imitujących cegiełkę. Jest to rozwiązanie tańsze, szybsze, łatwiejsze w wykonaniu i absolutnie fantastyczne pod względem designu!
Cegła na ścianie – fenomen ostatnich lat
Cegła na ścianie stała się hitem wnętrzarskim już kilka sezonów temu, a teraz jest… jeszcze większym trendem! Pozorny nieład, który tworzy, nadaje wnętrzu lekkości, kontrolowanego nieładu, nutki artyzmu i oryginalności. To, co niegdyś było zakrywane, a więc ”gołe ściany”, dzisiaj stanowi realizację pragnień architektów wnętrz. Ciężko jednoznacznie stwierdzić skąd wzięła się popularność ścian ceglanych, jednak swoistą odpowiedzią może być taka, że style wnętrzarskie, jakie preferujemy, wymagały wykorzystania określonych rozwiązań.
Styl loftowy, nowoczesny, art déco, industrialny, a nawet skandynawski słyną z minimalizmu podszytego efektem wow. Tutaj prosta forma przełamana jest bardziej charakterystycznym dodatkiem. Jednym z nich może być ceglana ściana. Nikt jednak oczywiście nie oczekuje, by – kolokwialnie mówiąc – ”rozwalali” Państwo ściany w celu uzyskania modnego efektu. Znacznie prostszym w realizacji i zdecydowanie bardziej logicznym rozwiązaniem jest wykorzystanie płytek ceglanych na ścianie.
Aplikacja prostsza, niż myślisz!
Te wykonane z lekkich materiałów produkty, czyli płytki z motywem cegły, zachwycają nie tylko wyjątkowym designem, ale również łatwością aplikacji. Przy użyciu stosownego spoiwa producent gwarantuje, że płytki osiądą na podłożu w sposób trwały. Trzeba przyznać, że istotny jest jednak nie tylko poziom wiązania, ale także sposób układania. Dla wysokiej jakości cegły na ścianę nie ma to co prawda większego znaczenia, jednak warto wiedzieć, że mamy kilka opcji, tym bardziej, jeżeli dysponujemy płytkami-cegiełkami w kilku rozmiarach i/lub kolorach. Wśród najpowszechniejszych wymienia się wiązania:
- wozówkowe;
- główkowe;
- kowadełkowe;
- krzyżowe;
- flamandzkie;
- śląskie;
- jodełka;
- szachownica;
Oczywiście najwygodniejszą opcją jest zakup płytek i zatrudnienie fachowców, którzy w sposób profesjonalny zamontują płytki ceglane na ścianie. Efektem będzie walor wizualny oraz praktyczny, który nie pozostanie obojętny względem trwałości płytek.
Praktyczny aspekt wykorzystania cegiełki
Utrzymanie płytek ceglanych na ścianie nie stanowi ogromnego problemu. Oczywiście potężne znaczenie ma umiejscowienie płytek; i tak te zamontowane w kuchni narażone będą na więcej wilgoci i tłustego osadu, zaś stanowiące tło salonu zapewne zbiorą więcej pyłu i kurzu. Ich czyszczenie to jednak tak zwana bułka z masłem. W większości przypadków wystarcza miotełka lub odkurzacz oraz ściereczka i delikatny detergent. Płytki ceglane na ścianę są rozwiązaniem stworzonym z myślą o wieloletnim odciążeniu właścicieli w kwestii remontów. Przez wszystkie lata użytkowania prezentują wygląd godny podziwu i zachwycają świeżością oraz aktualnością.
Należy jednak inwestować w materiały – w tym przypadku w płytkę typu cegła na ścianę – pochodzące ze sprawdzonych źródeł, takich jak nasz sklep [TUTAJ POWINNO BYĆ PODLINKOWANIE, JEDNAK W TREŚCI ZLECENIA ZABRAKŁO NAZWY FIRMY, DO KTÓREJ ODNOSI SIĘ TEN TEKST]. Szeroka gama barw, rozmiarów, typów żłobień w płytce sprawia, że wnętrzarski sen można zrealizować szybko i zgodnie z potrzebami. Wysoka jakość nie przekłada się jednak na cenę, a mianowicie – produkty dostępne tutaj zaskakują prezencją, trwałością precyzją wykonania i… atrakcyjną ceną! Ach, i jeszcze jedno! Nietrudno domyślić się, że wizja zmiany wystroju kusi i wymusza na człowieku chęć szybkiej realizacji, a w związku z tym zamówione tutaj płytki docierają w ekspresowym tempie pod drzwi szczęśliwego odbiorcy.